Preču katalogs

B.U.J.

  • PRECES

    PASŪTĪŠANA UN IEGĀDE

    PIEGĀDE UN ATGRIEŠANA

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    PRECES

    Kas ir sojas vasks?
    Būtībā vasks ir uzliesmojoša, cieta viela, kas, sakarsējot virs istabas temperatūras, pāriet šķidrā stāvoklī. Vasks ir sveces dzinējspēks, tā degviela. Kad svece tiek iedegta, vasks kūst, deg un iztvaiko, radot siltumu un izstarojot gaismu.

    Kā pareizi lietot sojas vasku?
    Strādājot ar sojas vasku, ir svarīgi ievērot visus ražotāja ieteikumus, kā arī nepārkarsēt vasku un izmantot to, kā paredzēts.

    Kā tiek izgatavots sojas vasks?
    Sojas vasks tika izgudrots tikai 1996. gadā. Lai iegūtu eļļu, sojas pupiņas tiek novāktas un attīrītas. Pēc tam sojas pupiņas tiek atlobītas, sadalītas un sasmalcinātas pārslās. No šīm pārslām iegūst eļļu, kas pēc tam tiek hidrogenēta. Procesa laikā eļļā esošās nepiesātinātās taukskābes tiek pārvērstas piesātinātajās taukskābēs. Tas maina eļļas kušanas temperatūru, ļaujot vaskam istabas temperatūrā sacietēt līdz pareizai konsistencei sveču izgatavošanai.

    Kā iegūst bišu vasku?
    Vasku ražo darba bišu (galvenokārt jaunu) vaska dziedzeri, kas atrodas kukaiņu vēderā. Noteiktos apstākļos tas veido vaska plāksnītes. Šīs mazās, plānās vaska plāksnītes bites nodod cita citai un tādējādi pamazām “ada” sava biotopa svarīgāko “orgānu” - šūnas.
    Vaska ražošana ir atkarīga no medusrasas - jo labāka tā ir, jo vairāk vaska tiek saražots. Stipra bišu ģimene sezonā var saražot 2-5 kg vaska.
    Bites izdala pilnīgi baltu vasku, un, šujot šūnas, tam pievieno piķi un ziedputekšņus. Ēteriskās eļļas un krāsvielas no medus uzsūcas vaskā, tāpēc vasks iegūst medus krāsu un smaržu.

    Kas ir difuzors?
    Difuzoru sauc arī par mājas smaržām ar kociņiem. Tā mērķis ir izplatīt ēterisko vai aromātisko eļļu labvēlīgās īpašības vidē, piepildot telpu ar iecienītāko aromātu, kas ietekmē jūsu garastāvokli, sajūtas un fizisko labsajūtu.
    Kādi instrumenti ir nepieciešami sveču izgatavošanai?
    Izgatavojot sveces, vissvarīgākais ir visu sastāvdaļu saderība. Vispirms vajag izlemt, kāda veida sveces izgatavosiet: veidnēs vai traukos. Tad tos vajag izvēlēties. Pēc tam jums ir jāizvēlas piemērotais vasks, dakts, krāsviela, ēteriskā vai aromātiskā eļļa atbilstoši veidnei vai traukam, atkarībā no individuālajām vajadzībām. Vēlāk sveces varat izdekorēt ar dažādiem žāvētiem augiem, ziediem, akmeņiem vai spīdumiem.
    Kādam nolūkam aromātiskās eļļas tiek izmantotas?
    Aromātiskās eļļas tiek izmantotas sveču, mājas smaržu, vīraku, tīrīšanas līdzekļu, ziepju, smaržu un kosmētikas ražošanā. Tomēr to paredzētais lietojums ir norādīts IFRA dokumentā, tāpēc, pirms izvēlaties aromātiskās eļļas, pārbaudiet to paredzēto lietojumu un pieļaujamo smaržvielu koncentrāciju produktā.

    Kuras aromātiskās eļļas ir visaugstākās kvalitātes?
    Mūsdienās nepietiek tikai pieminēt, ka kvalitatīvas aromātiskās eļļas ir tās, kas nesatur konservantus, parabēnus, ftalātus. Visām aromātiskajām eļļām jābūt šādiem dokumentiem: drošības datu lapai (DDL), IFRA un alergēnu sertifikātiem. Aromātiskajām eļļām ir jāatbilst stingrām prasībām attiecībā uz to ietekmi uz cilvēkiem un vidi, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties ražotāju, kas darbojas pēc Zaļās ķīmijas principa, līdz minimumam samazinot smaržu ietekmi uz vidi un aizsargājot trauslas dabas ekosistēmas. Rūpīgi izvēloties molekulas, šie ražotāji rada optimālu produktu, panākot līdzsvaru starp drošību, smaržas iedarbību un cenu. Kopš 2010. gada “Aurae” sērijas aromātiskās eļļas tiek ražotas tikai no bioloģiski noārdāmām sastāvdaļām. Novērtējot aromātisko eļļu kvalitāti, ir ļoti svarīgi ņemt vērā arī to koncentrāciju. To varat redzēt ražotāju ieteikumos un IFRA smaržvielu dokumentos, kuros ir norādīts, cik daudz smaržvielu nepieciešams konkrēta produkta izgatavošanai.

    Kas ir ēteriskās eļļas?
    Ēteriskā eļļa ir sarežģīts gaistošu, apkārtējā temperatūrā iztvaicējamu aromātisko savienojumu maisījums, ko radījis augs, evolucionāri pilnveidojies miljoniem gadu, lai palīdzētu augam cīņā par savu stāvokli un sugas izdzīvošanu.

    Kā tiek ražotas ēteriskās eļļas?
    Ēterisko eļļu iegūst no augiem, destilējot tos ar ūdeni vai ūdens tvaiku, vai izmantojot superkritisko CO2 ekstrakcijas metodi.
    Kā ēteriskās eļļas nonāk organismā?
    Ēteriskās eļļas iekļūst organismā divos veidos: ieelpojot un caur ādu. Ēterisko eļļu molekulas ir tik mazas, ka, izšķīdinot deguna gļotādā, tās ātri nokļūst plaušās, tad asinsritē un pēc tam tiek pārnestas pa visu ķermeni. Ēteriskā eļļa, kas nokļūst caur ādu (pēdu masāžas, ķermeņa masāžas, aromterapijas vannas laikā u.c.), izplatās pa visu organismu un piešķir tam savas stiprinošās īpašības.

    Kā lietot ēteriskās eļļas?
    1) Ēteriskās eļļas parasti iztvaicē aromterapijas lampās. Pievienojiet ūdenim 3-5 pilienus ēteriskās eļļas, samaisiet vairāku veidu eļļas vai izmantojiet maisījumus tvaicēšanai. Ir svarīgi, lai šādas lampas apakšdaļa būtu pēc iespējas biezāka un pēc iespējas augstāk no liesmas. Tad lampā esošā eļļa nedegs un vienmērīgi iztvaikos, radot mājīgu atmosfēru. Ja jums nav aromterapijas lampas, varat pievienot dažus pilienus ēteriskās eļļas traukā ar kaltētiem ziediem, uzlikt tos uz salvetes un ievietot skapī vai uz silta radiatora. Varat izmantot arī aromterapijas akmeņus. 2) Ir iespējams pagatavot dabīgas smaržas mājai, dažus pilienus pievienot grīdas mazgāšanai, lietot aromterapijas vannas, uzklāt dažas eļļas (piemēram, lavandas) uz spilvena iekšpuses (1-2 pilienus) labam miegam, masāžai (atšķaidītas ar augu eļļu), pirtīs.

    Kā pagatavot lavandas eļļu?
    Lavandas eļļu gatavo no lavandas lapām un ziediem. Ielieciet pēc iespējas vairāk sasmalcinātu lavandas augu tumšā stikla traukā un piepildiet to ar nerafinētu augu eļļu (olīvu, linsēklu, makadāmiju, mandeļu), neatstājot gaisa spraugas. Izejviela var būt svaiga vai žāvēta, bet obligāti sausa. Sagatavoto trauku atstāj saulē 21 dienu, ik pēc 7 dienām (vai, kad izejviela maina krāsu uz tumši brūnu) aizstājot traukā esošo izejvielu ar jaunu un uzpildot trauku ar nerafinētu eļļu līdz trauka augšdaļai. Pēc 3 nedēļām trauka saturu iztukšo, un iegūto eļļu pārlej tumšā stikla pudelē un uzglabā tumšā, vēsā vietā. Šāda eļļa (fitols) ilgs vairākus mēnešus. Jūs varat to izmantot masāžām, ieziešanai, krēmu vai matu masku vietā.

    Ar ko ēteriskās eļļas atšķiras no aromātiskajām eļļām?
    Ēteriskās eļļas ir dabiski, bieži aromātiski, ļoti koncentrēti augu ekstrakti. Tos var iegūt no augu saknēm, lapām, kātiem, ziediem vai augļiem, izmantojot procesu, ko sauc par destilāciju. Ēteriskās eļļas ir stipras, 100% dabīgas, un tās var iegūt no augiem - lavandas, ciedra, ģerānijas, ilang-ilanga, apelsīna, kanēļa lapām utt. Tomēr ēteriskās eļļas nav paredzētas sveču pagatavošanai. Tās deg augstākā temperatūrā (vairāk nekā 60°C) un arī iztvaiko ātrāk nekā aromātiskās eļļas. Tāpēc, gatavojot sveces, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo vasku un ņemt vērā tā kušanas un liešanas temperatūru. Aromātiskās eļļas ir cilvēka radīti aromātisko vielu savienojumi, kuros izmantotas dažādas oglekļa, ūdeņraža un skābekļa kombinācijas. Izstrādājot aromātiskās eļļas, var radīt vairākas, sarežģītas, greznas smaržvielas, kuras nevar iegūt no augiem, piemēram, šokolādes, okeāna svaiguma, dažādu ogu utt. Arī dažas dabiski ekstrahētas vielas, piemēram, muskusu, ir aizliegts iegūt dabiskā veidā, jo to iegūšanai tiek izmantoti vaļu, briežu vai bebru reproduktīvie orgāni. Aromātiskajām eļļām ir noteiktas stingras prasības attiecībā uz to ietekmi uz cilvēkiem un vidi, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties kvalitatīvas smaržvielas, kurās nav konservantu, parabēnu un ftalātu. Kvalitatīvās aromātiskajās eļļās tiek izmantotas ēteriskās eļļas, kas ir identiskas dabīgām un mākslīgām smaržvielām, lai iegūtu perfektu aromātu sastāvu. Aromātiskajām eļļām ir savs pielietojums. IFRA sertifikāti norāda, kur var izmantot jūsu izvēlētās aromātiskās eļļas un kāda ir ieteicamā deva. Izvēloties augstas kvalitātes, īpaši svecēm izstrādātas aromātiskās eļļas, jūs ne tikai sasniegsiet vēlamo rezultātu - lielisku aromāta izkliedi, bet arī varēsiet būt droši par to drošību.

    Kā pagatavot smaržas mājai?
    Tas ir ļoti vienkārši. Izvēlieties savu iecienītāko mājas smaržu trauku ar aizbāzni. Iegādājieties smaržu bāzi un ēterisko vai aromātisko eļļu atkarībā no jūsu smaržu radīšanas mērķa. Atsevišķā traukā ielejiet mājas smaržu bāzi un izvēlēto aromātu atbilstoši norādītajai proporcijai. Parasti trauks nav pilnībā piepildīts, tāpēc, piemēram, ja izvēlaties 100 ml trauku, kopējais maisījuma daudzums nedrīkst pārsniegt 90 ml. Sajauciet mājas smaržu bāzi ar izvēlēto aromātu šādās proporcijās: 75% mājas smaržu bāze, 25% iecienītais aromāts. Maisiet apmēram 2 minūtes, līdz izvēlētais aromāts ir pilnībā sajaukts ar bāzi. Tad ielejiet maisījumu traukā, ielieciet kociņus un izbaudiet radīto aromātu. Iesakām sākumā likt 3-4 kociņus. Pēc stundas apgrieziet kociņus otrādi. Laika gaitā kociņi var kļūt putekļaini vai piesātināti ar eļļu, tādēļ, ja smarža samazinās, nomainiet tos ar jauniem. Nepieskarieties izlietotajiem kociņiem ar rokām, izmantojiet papīra dvieli.

    Kādi aromāti ir piemēroti mājīgumam?
    Nav šaubu, ka mājas smarža ir viens no svarīgākajiem mājīguma atribūtiem. Nav nekā patīkamāka par atgriešanos mājās, kas smaržo pēc tīrības un svaigi ceptas kūkas vai svaigi pagatavotas kafijas, svaigi mizotiem apelsīniem vai smaržīgu ziedu pušķi. Tomēr ir daudz citu dažādu veidu, kā radīt neaizmirstamu smaržu mājās. Izmēģiniet vaska kausējumus, aromātiskās sveces, vīraku, smaržas mājai un atklājiet savu iecienītāko aromatizēšanas veidu. Izvēlieties kvalitatīvas ēteriskās eļļas, kas ne tikai smaržo labi, bet arī attīra gaisu un kurām piemīt veselībai labvēlīgas īpašības. Tā pat varat izvēlieties arī augstas kvalitātes aromātiskās eļļas, kurām ir sarežģītas smaržu kompozīcijas, kuras nevar iegūt no ēteriskajām eļļām. Smaržas izraisa atmiņas, nosaka garastāvokli un sajūtas, tāpēc eksperimentējiet un baudiet siltas vasaras atmiņas ar svaigas melones aromātu, atcerieties brīvdienas, ieelpojiet okeāna svaigumu, iegremdējiet sevi greznībā, ieskaujoties ar dzintara un muskusa aromātu, vai iegremdējieties bērnības nostalģijā ar mātes svaigi ceptu cepumu aromātu.

    Kā izveidot mājīgumu?
    Lai radītu mājīgumu jūsu mājās, vispirms nepieciešams mājīgums jūsu sirdī. Pievērsiet tam lielu uzmanību. Izmantojiet savu iztēli, lai radītu harmoniju un mājīgus mirkļus. Iekārtojiet mājās stūri, kur ikvienam būtu jautri sēdēt pie tējas tases vai interesantas grāmatas. Izrotājiet šo vietu ar jaukām detaļām: plediem, spilveniem, keramikas traukiem, svecēm, mājas smaržām vai vīrakiem. Ideālā gadījumā šī būtu mājīga vieta pie loga, kur vērot dabas pārmaiņas. Izrotājiet savu māju ar pēc iespējas vairāk dabas motīviem: koka priekšmetiem, zariem, čiekuriem, riekstiem, rudens lapu pušķiem utt. Neaizmirstiet arī par grāmatām, kas jūsu mājām piešķir īpašu raksturu un šarmu.

    Kā pareizi lietot sojas vaska sveces?
    1) Pirmo reizi aizdedzinot sveci, dedziniet to, līdz sveces virsma izkūst. Tas ir īpaši svarīgi, jo vaskam ir “atmiņa”. Ja, pirmo reizi aizdedzinot sveci, tā deg tikai centrā, tad, aizdedzinot sveci nākamreiz, tā degs tunelī dziļumā, bet malas paliks nesadegušas. 2) Sveces aromāts visspēcīgāk jūtams, svecei sasilstot. 3) Pirms katras sveces aizdegšanas nogrieziet dakti līdz 0,5 cm. Pārāk īsi nogriezta dakts var degt lēni, tāpēc liesma nebūs pietiekami liela, lai izkausētu vasku. Vēlāk svece var sākt degt tunelī un nodzist. Ja dakts ir pārāk gara, sveces liesma ir pārāk liela, tā ātri izkausēs vasku un degs nevienmērīgi. Laika gaitā var veidoties sodrēji, kas piesārņos sveces virsmu un visu trauku. 4) Sveci nav ieteicams dedzināt ilgāk par 4 stundām, lai trauks nepārkarst un nepastāv trauka saplaisāšanas risks. Ieteicams sveci nodzēst, ļaut tai atdzist un, pirms atkārtotas aizdegšanas, saīsināt dakti. 5) Katra svece ir roku darbs, unikāla, un tai var būt atšķirīgs sastāvdaļu sadalījums. Sastāvdaļu dabiskā sastāva dēļ vasks var iegūt dažādus toņus, un temperatūras un transportēšanas apstākļu izmaiņas var radīt gaisa spraugas, plaisas un nevienmērīgu vaska sadalījumu.Tas ir pilnīgi dabisks process sojas vaska sveču gadījumā.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    PASŪTĪŠANA UN IEGĀDE

    Kādas maksājumu metodes jūs pieņemat?
    Jūs varat norēķināties par precēm jums ērtā veidā: ar bankas pārskaitījumu, tiešsaistē, izmantojot bankas tiešo elektronisko sistēmu, vai izmantojot Paysera sistēmu.

    Vai piedāvājat atlaides?
    Jā, mēs saviem klientiem piedāvājam atlaides. Mēs veicam mazumtirdzniecību e-veikalā www.aurae.lv, bet, pērkot lielākus daudzumus, klientiem tiek piemērotas papildu atlaides. Mēs veicam arī vairumtirdzniecību ar pielāgotām cenām, pamatojoties uz klienta grozu, lojalitāti utt.

    Vai pirms iepirkšanās ir jāreģistrējas?
    Pirms iepērkaties mūsu e-veikalā, reģistrācija nav nepieciešama. Pirkumus var veikt ar vai bez reģistrācijas.

    Kā mainīt grozā esošo produktu daudzumu?
    Lai mainītu preču daudzumu, dodieties uz “Iepirkumu grozs” un ievadiet tajā vēlamo preču daudzumu. Ja esat apstiprinājis pasūtījumu, bet vēl neesat par to samaksājis un vēlaties pielāgot preču daudzumu, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu info@aurae.lv un mēs koriģēsim jūsu pasūtījumu.

    Kā, iepērkoties, mainīt sūtījuma adresi?
    Lai labotu sūtījuma adresi pēc pasūtījuma apstiprināšanas, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu info@aurae.lv un mēs labosim jūsu pasūtījuma informāciju.

    Kur atrast informāciju par pasūtījumu pēc iepirkšanās?
    Visa informācija par jūsu pasūtījumu tiek nosūtīta pa e-pastu. Katru reizi, kad tiek mainīts pasūtījuma statuss, sākot no pasūtījuma apstiprinājuma, apmaksas un beidzot ar nosūtīšanu, klients par to tiek informēts pa e-pastu. Jūs varat arī atrast visu informāciju, piesakoties savā kontā sadaļā “Pasūtījumi”, ja esat reģistrēts lietotājs.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    PIEGĀDE UN ATGRIEŠANA

    Kad es varu sagaidīt savu pasūtījumu?
    Pēc paku piegādes pakalpojuma pasūtīšanas ar kurjeru, pēc apmaksas pasūtījums (izņemot sveces) tiek sagatavots un piegādāts 2-5 darba dienu laikā. Sveces nav noliktavā un tiek izgatavotas tikai pēc pasūtījuma, tāpēc piegāde un izgatavošana var aizņemt līdz 7 kalendārajām dienām.

    Kur es varu atrast savu pasūtījuma numuru?
    Mēs nosūtīsim jums informāciju par jūsu pasūtījuma statusu un tā numuru pa e-pastu. Jūs varat arī redzēt pasūtījuma numuru un citu informāciju savā kontā, ja esat reģistrēts lietotājs.

    Vai es varu atgriezt preci un atgūt naudu?
    Preces var atgriezt saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 2014. gada 20. maija noteikumiem Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu”, skatīt informāciju “Noteikumi par distances līgumu” tīmekļa vietnē https://likumi.lv/ta/id/266462-noteikumi-par-distances-ligumu

    Vai man ir jāmaksā par piegādi?
    Preču piegāde ir par maksu. Piegādes cenas tiek noteiktas atbilstoši jūsu izvēlētajai piegādes metodei.

    Vai atgriešana ir par maksu?
    Pircējs var atgriezt preces ar kurjerdienesta starpniecību, samaksājot par piegādes izmaksām (izņemot gadījumus, kad tiek atgrieztas nekvalitatīvas preces).